Program Učitelského summitu 2017

8. ročníku Učitelského summitu se 8. dubna 2017 zúčastnilo 164 učitelů a ředitelů škol.

Stal se tak rekordně navštíveným přátelským a inspirativním setkáním pedagogů a technologií Apple u nás.

Děkujeme všem za účast a za pozitivní zpětnou vazbu.

Dopolední program

8:30 – 9:30 Registrace účastníků
9:30 – 9:45 Přivítání na US 2017, Apple a školství – Petr Mára
9:45 – 10:15 iPad ako nástroj projektového vyučovania – Miroslav Alexovič
10:15 – 10:45 VPP, Apple School Manager, Classroom, 24U – Petr Mára a Jan Jílek
10:45 – 11:00 Přestávka
11:00 – 12:00 Hodina plná inspirace
12:00 – 12:30 Možnost diskuze s 24U v sále – Jan Jílek
12:00 – 13:30 Oběd

Odpolední program

13:30 – 14:15 Workshop 1
14:15 – 14:30 Přestávka
14:30 – 15:15 Workshop 2
15:15 – 15:30 Přestávka
15:30 – 16:15 Workshop 3
16:15 – 16:30 Losování cen a ukončení Učitelského Summitu 2017
16:30 – 16:40 Společné foto
16:40 – 17:00 Prostor pro dotazy v předsálí

Workshopy

1. Pomůžeme vám začít. (Iva Jelínková a Lenka Říhová)

Jsem začátečník nebo mírně pokročilý, iPady zatím nevyužívám příliš systematicky, mám konkrétní dotazy, chci načerpat inspiraci, hledám stejně zapálené učitele, potřebuji motivovat své kolegy, rád(a) bych obohatil(a) své vzdělávací prostředí.
Účast na workshopu vám pomůže ujasnit si, jaké metody a aplikace použít na začátku a jak je efektivně začlenit do výuky ve vaší třídě. Workshop je určen pro učitele všech stupňů a typů škol.

2. Procvičování čtení na iPadu a Apple TV (Mgr. Lenka Hubáčková)

Lektorka Mgr. Lenka Hubáčková Vám ukáže, jak s pomocí iPadu a Apple TV udělat procvičování čtení pro děti motivačnější a zábavnější. V úvodu získáte přehled o různých aplikacích a dalších možnostech využití iPadu k výuce čtení. Druhá část workshopu bude zaměřena na ukázky praktického využití oblíbené aplikace Včelka. Workshop je určen pro učitele na 1. stupni ZŠ, speciální pedagogy a školní psychology.

3. Ozobot ve výuce – hravé programování (Hanka Šandová, Štěpánka Baierlová)

Ozobot je malý, ale šikovný robot s „českým <3“, který se vejde do dlaně a umí sledovat čáru. Ta může být nakreslená na obyčejný papír nebo prstem na tablet. Kromě sledování čáry má i sadu příkazů, tak se dá „programovat“ a můžeme skrze něj řešit různé úlohy a zadání. Vyzkoušíme si hravé kódování s počítačem/tabletem i bez a podělíme se o zkušenosti z výuky.

4. iPad jako nástroj přírodovědného bádání (Miroslav Staněk, Ph.D.)

Realizace přírodovědných pokusů s aplikací SPARKvue. Možnosti bluetooth senzorů a jejich zapojení ve výuce na ZŠ a SŠ. Praktické ukázky demonstračních i žákovských experimentů. Účastníci semináře v rolích žáků vše sami vyzkouší.

5. Použitie ADOBE aplikácií nielen vo vyučovaní informatiky (Miroslav Alexovič)

Vo workshope budeme záujemcom demonštrovať využívanie mobilných aplikácií ADOBE na vytváranie digitálneho portfólia žiakov a zároveň chceme poukázať na možný posun a zmenu v možnostiach vytvárania žiackych prezentácií. Tie boli v minulosti ladené v jednotnom prostredí, ktoré bolo pre nich síce jednoduché, ale zároveň sa postupom času stávalo aj nudné, nakoľko im neprinášalo priestor pre ich kreativitu a nápady. A tak sme na našej škole po zavedení iPadov najskôr prešli do prostredia mobilnej verzie Keynote z dôvodu postupného privykania si na inú platformu, nakoľko prostredie Keynote žiakom pripomínalo prostredie, v ktorom bežne vytvárali prezentácie. Postupne sme však začali zaraďovať do vyučovania využívanie produktov Adobe (najmä Spark Page a Spark Video), ktoré žiakom, ponúkajú možnosť prejaviť sa spôsobom podporujúcim interaktivitu a sebarealizáciu. Zároveň sú veľmi vhodným prostredím na vytváranie digitálnych edukačných pomôcok a materiálov aj pre učiteľov. Počas workshopu prevedieme účastníkov prostredím aplikácií Adobe Spark Page, Adobe Spark Video, Adobe Spark Post a Adobe Clip. Ukážeme postup vytvárania Adobe Creative Cloud ID účtov a možností, ktoré ponúka cloudové riešenie od Adobe. Účastníci sa naučia pracovať v Adobe fotoeditore a videoeditore, čím im ponúkneme možnosť a priestor pre vytvorenie a odpublikovanie svojho prvého digitálneho časopisu a videoklipu priamo počas ich účasti na workshope.

6. Zpětná vazba v hodině (Jitka Rambousková)

S aplikacemi Kahoot! a Classkick získáte zpětnou vazbu během hodiny i výsledky pro pozdější zhodnocení. S Kahoot! pracují žáci společně, rychle a často bujaře, s Classkick individuálně, s průběžnou kontrolou učitele a v klidu. Určitě se hodí obojí.

7. Dobrodruzstvi s Book Creatorem (Petra Boháčková, Mgr. Bohuslav Hora)

Aneb co vsechno jste se obávali dělat s Book Creatorem. A ono to jde.

8. Green screen – její využití ve škole (Tomáš Kováč)

V krátkém čase vám chci ukázat, jakým způsobem můžete pracovat se zeleným plátnem na základní škole a proč to vlastně použít. Vyzkoušíme si klíčování, ukážeme si, jak pracovat s vrstvami … a možná dojde i na krátké animace.

9. Jak spravovat iPady vzdáleně? ( Petra Mára )

iOS v dnešní době nabízí řadu cest, jak iPady spravovat vzdáleně. Pokud vás zajímá, co znamená VPP, MDM, DEP a jak tyto nástroje efektivně využít, mám pro vás připravenou lehce technickou prezentaci s ukázkami a dostatek prostoru na vaše otázky a diskuzi. Cílem je předat co nejvíce informací o možnostech správy iPadů a potažmo celé iOS platformy.

    Informace o ročníku 2017

    Zaregistrujte se, získáte včas informace o summitu!