Aplikace použité na Učitelském summitu 2014

1. Vlož, uprav data v iPadu a sdílej je (Petr Mára)

Explain everything

Explain everything

Pomocí této aplikace můžete snadno vytvářet poznámky, animovat a komentovat prezentace. U prezentací lze přímo tvořit další snímky, kreslit v různých barvách, přidávat tvary, text či pracovat s laserovým ukazovátkem.

Nearpod

Nearpod

Díky aplikaci Nearpod si pedagog může vytvořit a sdílet Vaši interaktivní hodinu na všech iPadech ve třídě a zároveň kontrolovat aktivitu a obsah na zařízení studentů. Vytvořte si kvíz, klasický test nebo anketu, sdílejte je v rámci celé učebny a dívejte se na odpovědi studentů.

Student Clicker – Socrative

Student Clicker - Socrative

Socrative umožňuje zapojit celou třídu do výuky s výchovnými cvičeními a hrami. Na svém zařízení uvidíte nápady Vašich spolužáků v reálném čase. Můžete i zadávat zpětnou vazbu Vašemu učiteli, a to jak na výuku, tak na pochopení připravených materiálů.

Teacher Clicker – Socrative

Teacher Clicker - Socrative

Okouzlete celou třídu výukovými cvičeními a hrami. Socrative je ideální aplikace pro interakci mezi studenty a učitelem. Můžete studentům pokládat otázky či vytvořit kvíz. Budete mít možnost vidět jejich odpovědi v reálném čase a měřit jejich pochopení probírané látky.

4. Praktické využití iPadu na ZŠ (Daniel a Iva Preislerovi)

Slepá mapa České republiky

Slepá mapa České republiky

Slepá mapa České republiky se hodí výborně jak pro výuku přirodovědných předmětů, tak jako zábava pro dospělé. Aplikace obsahuje polohu měst, která se na slepé mapě musí zaměřit. Vyzkoušejte své žáky ve znalostech ze zeměpisu zábavnou formou!

Foldify

Foldify

Kreativní nástroj, zábava pro děti a brilantní aplikace, která rozvíjí prostorovou představivost a prostorové 3D vnímání. Umožňuje nakreslit, vytvořit, tisknout a složit obrázky do prostorových objektů. Zároveň je lze sdílet online a také se inspirovat výtvory jiných uživatelů.

Comic life

Comic life

Aplikace Comic life představuje nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak vytvořit komiks z Vašich vlastních fotografií přímo na mobilním zařízení. Aplikace obsahuje šablony, díky nimž je vytvoření vlastního komiksu hračka.

iMovie

iMovie

Vytvářet prezentace a projekty do školy ještě nikdy nebylo tak zábavné a poučné zároveň. Studenti mohou přidávat videa, fotografie a hudbu do vytvářeného videa a zdokonalit ho díky jednoduchým užitečným nástrojům.

Cloudart

Cloudart

Skvělý nástroj pro tvorbu tagcloudů. Stačí dodat aplikaci text z webové stránky či vložit do některé aplikace a Cloudart automaticky vygeneruje za pár sekund přehledný a zajímavý tagcloud. Aplikace obsahuje barevná schémata, možnosti přizpůsobení stylů a barev.

Fatbooth

Fatbooth

Aplikace Fatbooth je jedna z nejvíc populárních zábavných aplikací dostupných na App Storu. Po odfocení tváře Vaší dokáže v průběhu několika málo sekund Vaší fotce přidat kila navíc.

Uface HD

Uface HD

Nechte své žáky vytvářet a kreslit skicy či náčrty jako profesionální ilustrátoři! Lze je tvořit velice jednoduše díky ovládacím prvkům, unikátním tvářím, vtipným doplňujícím předmětům a prvkům. Vtipné skicy a náčrty můžete sdílet i s ostatními.

5. Tvořivá práce s iPadem (Tomáš Kováč)

Google Drive

Google Drive

Google Drive je úžasný nástroj, díky němuž můžete vytvářet a sdílet dokumenty s Vašimi přáteli, kolegy nebo studenty. Můžete bez problémů vytvářet složky, prezentace, tabulky a další typy dokumentů přesně podle Vaší potřeby a pracovat na nich klidně v několika lidech najednou.

Move and Match

Move and Match

Move and Match je jednoduchá aplikace určená pro tvorbu menších projektů. Vytvořte pro své žáky pracovní listy s kombinací různých textových či obrázkových polí, které budou moci podle potřeby a záměru navzájem přesunovat nebo přiřazovat.

Bitsboard

Bitsboard

Bitsboard patří v současnosti mezi nejlepší aplikace pro iPady v oblasti školství. Je plně přizpůsobitelná ke vzdělávacím potřebám, organizuje a urychluje učení. Hodí se pro výuku jazyků, zvládnutí slovní zásoby. Pomáhá žákům učit se číst, psát či mluvit a umí i mnoho dalšího.

MathBoard

MathBoard

MathBoard je matematická aplikace vhodná pro všechny děti předškolního a školního věku. Děti si mohou natrénovat sčítání, odečítání, násobí a dělení. Aplikace je snadno konfigurovatelná tak, aby ji bylo možné přizpůsobit individuálním schopnostem každého dítěte.

Quickoffice

Quickoffice

Díky aplikaci Quickoffice nyní můžete vytvářet a upravovat MS Office dokumenty jako jsou Word, Excel či PowerPoint. Po přihlášení ke svému Google účtu je k dispozici i Google Drive, se kterým lze snadno sdílet veškeré vytvořené dokumenty.

6. S iPadem kolem světa (Petra Boháčková a Bohuslav Hora)

Green Screen by Do Ink

Green Screen by Do Ink

Green Screen umožňuje vytvářet zajímavá videa pomocí efektu tzv. “zeleného plátna”. Tento efekt pracuje na principu kombinace snímků z více zdrojů v jednom videu. Lze tak vytvořit video s libovolným pozadím, které může pocházet odkudkoliv.

Doodlecast Pro

Doodlecast Pro

Pomocí Doodlecast Pro vytvoříte na iPadu velmi jednoduše skvělé prezentace. Aplikace může při ručním psaní rovnou nahrávat Vaše mluvené slovo a obohatit o něj výukový materiál. Vytvořenou prezentaci lze snadno přidat do iBooks Author, iMovie nebo Keynote.

SnapPen

SnapPen

Aplikace SnapPen je univerzální aplikace s velmi jednoduchým a intuitivním ovládáním. Představuje nejrychlejší způsob, jak “čmárat” na fotografie a okamžitě je sdílet mezi přáteli. Nakreslete něco vtipného přímo na obličeje svých přátel nebo oživte Vaší fotografii jinak.

Pic Collage

Pic Collage

Úžasná aplikace stvořená pro tvorbu koláží z fotek, které si můžete poskládat na obrazovce podle přání. Fotky lze zvětšovat pomocí roztažení prstů, různě natočit či vložit barevné pozadí do koláže. Velmi oblíbená aplikace podněcující dětskou fantazii a kreativitu.

Color Splurge

Color Splurge

Další editor fotografií a skvělý nástroj pro barvení Vašich fotografií s velmi kvalitním outputem. Lze využít populární selektívní zbarvení nebo různé další moderní efekty. Aplikace je plně integrovaná se sociální sít Facebook.

7. Jak lze s žáky v ZŠ speciální probrat nevšední učivo (Vojtěch Gybas a Veronika Černotová)

Hello Color Pencil

'Hello Color Pencil

Aplikace Hello Color Pencil promění iPad v hravý nástroj pro kreslení a psaní. Lze jej využít i pro tvorbu vlastních výukových materiálu nebo pracovních listů, ve kterých pak žáci mohou obtahovat, obkreslovat nebo doplňovat písmena, slabiky či celá slova.

ChatterPix Kids

'ChatterPix Kids

Skvělá aplikace podporující kreativitu a tvořivost. Do pořízené fotografie nebo obrázku z galerie lze vkládat text, stickery, rámečky či jiné zábavné prvky, jako pohyblivé mluvící rty s vlastním nahraným zvukem, slovem nebo zpěvem.

Book Creator

'Book Creator

Book Creator je jednoduchý způsob, který Vám umožní přímo v iPadu vytvářet elektronické knihy. Aplikace má intuitivní ovládání a je ideální pro tvorbu manuálů, učebnic nebo fotografických, kuchařských a dětských obrázkových knih.

8. I velcí si můžou hrát (Hanka Čapková a Kristína Benešová)

Draw and show

Draw and show

S aplikací Draw and show můžete kreslit psát, vytvářet úžasná videa nebo si dělat poznámky. Aplikace je určena pro všechny, kdo chtějí rozvíjet svůj umělecký talent a sdílet jej se svými přáteli!

Small planet

Small planet

S aplikací Small planet si můžete velmi jednoduše a lehce promítat pro celou třídu obraz přímo z kamery Vašeho iPadu. Vygenerujte si malou planetu z místa, kde se právě nacházíte a odešlete ji jako pohlednici Vašim přátelům!

ABC slovíčka

ABC slovíčka

ABC slovíčka jsou nejprodávanější dětský výukový titul pro iPady na českém trhu. Aplikace obsahuje dvě atraktivní hry: Bingo a Lovec mat-founů, které jsou navrženy tak, aby se děti hravou formou naučily názvy barev, tvarů, číslic a písmenek.

Make it

Make it

Vytvářejte a sdílejte své vlastní vzdělávací hry, aktivity, knihy, příběhy, prezentace. Make it kombinuje didaktické metody s profesionálními prezentačními technikami a integruje je do jediné snadno použitelné aplikace.

Click’n talk

Click'n talk

Click’n talk je unikátní aplikace, která umožňuje vytvářet komunikační alba. Jsou určeny nejen pro potřeby alternativní komunikace, ale i pro rozvoj myšlení, slovní zásoby nebo podporu komunikace u dětí s autismem nebo s poruchou dorozumívacích schopností.

9. Nakladatelství Fraus (Mgr. Martin Kuneš)

Word Trainer Fraus

Word Trainer Fraus

Skvělá pomůcka k zábavnému procvičování slovní zásoby k učebnicím z dílny nakladatelství Fraus. Slova jsou doplněna o obrazový materiál a lze je procvičovat metodou populárních “otáčecích” karet. Velmi vhodné na zlepšení porozumění a výslovnosti.

Angličtina – Language Chapters

Angličtina - Language Chapters

Language Chapters je profesionálně zpracovaná vzdělávací aplikace na podporu výuky anglického jazyka. Je tvořená interaktivním multimediálním obsahem přímo z britského prostředí a také nahrávkami namluvenými rodilými mluvčími. Aplikace je skvělým nástrojem pro upevnění slovní zásoby.

Flexi Books reader

Flexi Books reader

Flexibooks je čtečka elektronických knih, ve které si můžete číst Flexibooky (učebnice vydavatelství Fraus obohacené o multimediální materiály ve formě dokumentů, obrázků, videí či animací) a knihy ve formátu PDF.